1539ZOBRAZENÍ


Indie 

oficiálním názvem Indická republika je sedmá největší a to s více než miliardou obyvatel tedy 2 nejlidnatější země na světě, rozkládá se na Indickém subkontinentu v jižní Asii. Je také členem Commonwealthu, její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Indie je také považována za regionální mocnost. Hlavní město New Delhi – Dillí. Velká města Bombaj , Mádrás, Kalkata .

Dovolená Indie 

nekonečně rozmanitá země, která nabízí obrovský rozsah barev, vůní, stylů, zvyků, jazyků, architektury a přírodních zajímavostí a krás. Milovník historie zde nalezne krásné paláce skýtající mnoho legend, chrámy a pevnosti. Aktivní cestovatel si může vybrat : rafting, plachtění, treking a pouštní safari. V zimě se zde může i lyžovat jako u nás. Možnosti pro strávení dovolené jsou velké a to od pláží po svatá města, horská střediska a džungle.

 Indie – může být nejkrásnějším cílem na dovolenou, a to počínaje hl. městem Nové Dillí a jeho starou částí přes červenou pevnost zdejšího města Agra se snad nejromantičtější stavbou světa : Tádž Mahálem.. až k chrámovým komplexům Khajuraho - erotická výzdoba také k „Athénám Východu“ městu Madurai užasnete nad uměleckou dovedností našich předků.

Místa k navštívení

Bombaj – jsou zde Visuté zahrady, Museum prince Waleského, Brána Indie a naproti hotel Taj Mahal, sloní jeskyně, středisko filmového průmyslu, Lesní rezervace Gir, Elora a Ajanta -jeskynní chrámy, Palitana -863 svatyň na schodišti, Goa - jsou zde nejdelší a nejskvělejší pláže, stará portugalská architektura, Khajuraho - chrámy s erotickou tématikou.