1537ZOBRAZENÍ

Oficiální název: Spojené arabské emiráty

Hlavní město: Abú Zabí Sousedící země: Saúdská Arábie, Omán

Zemědělství: pěst. kukuřice, ječmene, brambor, tabáku, zeleniny, palmy datlové, ovoce, chov velbloudů, ovcí

Přírodní zdroje: ropa, zemní plyn,

Nejvyšší hora: Džabal Hafíd - 1.527 m n. m

Nejnižší bod: Perský záliv - 0 m n. m

Největší město: Dubaj (625.000 obyvatel)

Přírodní nebezpečí: písečné a prašné bouře

Přístaviště: Ajman, Al Fujayrah, Das Island, Khawr Fakkan, Mina Jabal Ali, Mina Khalid, Mina Rashid, Mina Saqr, Mina Zayid, Umm al Qaywayn

Náboženská příslušnost: muslimové 93%

Dubaj je středovýchodní obchodní centrum. Z malé rybářské vesnice, kterou byl ještě před šedesáti lety se rozrostl do jedné z nejvyhledávanějších turistických destinací. Horké, ale suché pouštní klima, mírněné větry z Perského zálivu, přitažlivost tajemné pouště, velké pláže a šance na poznání arabské kultury během užíváni si moderního západního komfortu jsou všechno součástí neodolatelnosti této destinace. Zájezdy do Emirátů jsou levné a zajímavé. Maj se tam skoro tak dobře jako mi tady .......

 


Svět Dubai- Spojené arabské emiráty

Spojené Arabské Emiráty leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Emiráty vás na dovolené okouzlí především svým nebývalým přepychem. Cokoli, co jste v Evropě poznali před návštěvou Dubaje a Emirátů vůbec, ve srovnání s mekkou arabského luxusu bledne. Mávnutím kouzelného proutku se totiž při last minute dovolené ocitnete v jedné z pohádek Tisíce a jedné noci, kde nic není nemožné. Zážitkem jsou například - rychlá auta, jedinečná architektura, vysoké mrakodrapy, oslňující šperky, ale také levný benzín, a další .... Naleznete tu i slavný hotel Burj Al Arab, který se jako jediný na světě může chlubit 7 hvězdičkami. Určitě vás nadchnou i podmořské stavby. Přenádherné pláže s horoucím vyběleným pískem a průzračnou vodou přímo vybízí ke koupání. Sice by se mohlo zdát, že ženy si díky přísným arabským zákonům radost z koupání neužijí, avšak to neplatí u rozlehlých hotelových pláží. Ty jsou vyhrazeny striktně pro turisty na dovolené, a proto je zde dovoleno téměř vše a vy si tak bezstarostně můžete užívat opalování a houpání mořských vln v bikinách. Další výhodou těchto pláží je dostatek prostoru, proto se nemusíte bát, že budete utiskováni jako na některé z evropských pláží. Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech je jako návštěva Říše divů, ze které si přivezete ty nejkrásnější zážitky a vzpomínky.

Na dovolenou do Dubaje a celých Spojených arabských emirátů se lze dostat letecky velice levně. Je to levná dovolená, pochopitelně neubytujete-li s v hotelu Burj Al Arab :-)

Spojené arabské emiráty a Dubai je prostě krása, luxus, exotika, slunce, moře, koupání, potápění a mnoho dalšího, co jinde nezažijete.