1397ZOBRAZENÍ

Itálie hraničí na severu s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Slovinskem (232 km). Rakouskem (430 km) . Uvnitř Itálie se nachází dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Z východu pak Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Iónské moře a na západu Tyrhénské moře. K Itálii dále patří také dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie.

Dovolená Itálie 

je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších destinací všech států světa. Lákající pro návštěvu Itálie jsou antické a středověké renesanční památky (Řím, Florencie, Benátky, Pisa, Miláno), pláže (pobřeží, Bibione, Rimini; Gardské jezero, poloostrov Ischia), hory (Alpy, Cortina d’Ampezzo) také i krásný venkov (Umbrie, Toskánsko). Lákadly jsou i zdejší lázně a různé filmové a hudební festivaly (Benátky, Sanremo). V Itálii naleznete nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO a to 41 památek.

Pobřeží Itálie 

bezpochyby krásné italské pobřeží a velké množství ostrovů láká ročně mnoho turistů. Rušná letoviska na severu Itálie potěší každého příznivce zábavy a bujarého nočního života. Těm co dávají přednost klidně strávené dovolené se doporučuje zavítat do menších letovisek na jihu Itálie. Na italských ostrovech je také možnost šnorchlování a potápění. Možné výlety za zdejší bohatou kulturní historií. Antika, renesance i baroko zanechaly po celé zemi velké množství památek. Žádným výletem jistě nebudete zklamáni.

 Italská města:

Alberobello,Assisi, Benátky, Florencie, Lucca, Matera, Miláno, Paestum, Perúgia, Pienza, Pisa, Pompeje, Prato, Řím, San Gimmignano, Siena, Sirmione, Verona..
Nejnavštěvovanější města Itálie: Řím, Benátky

 

 

Řím

Řím je hlavní město Itálie, město s velmi pradávnou a vzrušující historií, nazývané věčným městem. Historie Říma se datuje už od doby před 2 700 lety a od té doby se stával stále mocnějším městem. Není snad jediné město světa, které by tehdy disponovalo takovým vlivem, jako právě mocný Řím.
Řím nalezneme v regionu Campagna di Roma, asi tak 30 kilometrů od Tyrhénského moře. Celým městem protéká řeka Tibera.

 Řím - místa k navštívení:

Pantheon, Colosseo neboli slavné Koloseum, Forum Romanum, Bazilika Svatého Petra, Fontana di Trevi, Andělský hrad, Španělské schody, Piazza San Pietro – Vatikán.

Benátky ( Venezia )

Benátky jsou protknuté velkým množstvím kanálů, ve kterých můžete plout pomocí gondolí. Díky tomuto rozkošnému dopravnímu prostředku dostali Benátky svůj romantický nádech. Benátky jsou ideálním místem jak pro strávení krásných milostných chvil, tak i pro turisty vyhledávající umění.

 


Benátky – místa k navštívení:

Bazilika sv. Marka, Náměstí sv. Marka, Canal Grande, most Ponte di Rialto, Dóžecí palác, Hodinová věž.