2706ZOBRAZENÍ


Kanárské ostrovy 

jsou autonomním společenstvím Španělska a souostrovím sedmi hlavních ostrovů a dvou ostrůvků sopečného původu ležícím v severním Atlantiku, polohou se nachází asi 100 km západně od Maroka a Západní Sahary.

 Kanárské ostrovy se dělí na 7 ostrovů ostrovy 

La Palma, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, Hierro, La Gomera. Jejich hlavním městem je Santa Cruz de Tenerife,

Největším městem je pak Las Palmas

na ostrově Gran Canaria. Ze spousty menších skalnatých ostrůvků jsou nejznámější La Graciosa, Montana Clara, Alegranza a Lobos.

Na ostrovech žije 1,5 milionu obyvatel. Každý z ostrovů nabízí něco jiného a to je hlavním důvodem, proč se sem turisté znovu vracejí strávit dovolenou.

 Počasí

Příjemné zdejší počasí je téměř celý rok slunečné. V teplejších měsících ( jara, léta) se zde teploty pohybují kolem 25 stupňů Celsia, v zimě se přes den teploty vyšplhají i na 20 stupňů.

Kanárské ostrovy se proto často přezdívájí Ostrovy věčného jara. Turisté oceňují, že zde v létě nehrozí nesnesitelné pařáky jako v jiných destinacích. Lze doporučit, že nejteplejšími ostrovy jsou zde Fuerteventura a Lanzarote, které leží nejblíže africkému pobřeží. Nejchladnějším ostrovem je potom označován ostrov El Hierro.