1342ZOBRAZENÍ


Mallorca je součástí Španělska, je nejznámější z Baleárských ostrovů. Mallorcu nalezneme ve Středozemní moři poměrně kousek od břehů Španělska a Francouzské riviéry. Ostrov měří od západu na východ cca 100 km a od severu k jihu kolem 70 km. Po dlouhou dobu se Mallorca řadí k nejluxusnějším míst, kde lze v Evropě strávit dovolenou.

Dovolená Mallorka – objevíte zde majestátné hory, voňavé borovicové lesy, sady olivovníků a mandloní nebo písčité pláže s palmovými háji. Každoročně navštíví Mallorku 12 mil. turistů. Hlavní město Palma de Mallorca s gotickou katedrálou La Seo je pak ideální pro milovníky historických památek. Průměrně zde svítí slunce 300 dní v roce.

 Letoviska

Palma de Mallorka, El Arenal, Playa de Palma, Cala dór, Calas de Mallorca, Santa Ponsa, Paguera, Cala Millor a další.


K nejnavštěvovanějším oblastem patří Palma de Mallorka:

Hl.město Palma de Mallorka se nachází prostřed největšího zálivu ostrova Bahía de Palma. Od historického centra až po přístav se rozkládá velký jachetní přístav, který je lemován palmovou promenádou Paseo Marítimo. Centrum města nabízí veškeré nákupní a zábavní možnosti. V architektonicky zajímavém centru města se nachází velké množství historických památek (např. katedrála La Seo, zámek Bellver, Arabské lázně atd.

 

 

Počasí

Ideální dobou pro poznávací pobyty je jaro či podzim. Průměrné denní teploty zde dosahují v dubnu 19 stupňů, v květnu 22. Ideální dobou pro dovolenou na Mallorce je pak červen- 26, v červenci 29, v srpnu 30 a v září 27 stupňů. V hlavní letní sezóně však Mallorku navštěvuje velké množství turistů.