1273ZOBRAZENÍ


Chystáte se na dovolenou u evropských pláží? A hledáte ty nejhezčí? Zde je několik tipů na nejkrásnější pláže v Evropě, které mohou směle konkurovat svým karibským protějškům.

Božská Egremni, ostrov Lefkáda, Řecko

Na západním pobřeží romantického ostrova Lefkáda v Řecku najdete božskou pláž, na kterou se dostanete po 350 schodech. Nejsou tu sprchy ani jiné vymoženosti, jen pár lehátek a malé občerstvení. Jinak vše v panensky neporušeném stavu. Pláž je oblázková s drobnými kamínky. Každý tu bude mít dostatek soukromí. Odborníci se shodují, že se jedná o nekrásnější pláž v Evropě.

 Zlatni Rat, ostrov Brač, Chorvatsko

Chorvatská pláž Zlatý roh na ostrově Brač jakoby vypadla z pohlednice ostrůvků Malediv. Svým návštěvníkům nabízí pohled na svůj zajímavý tvar, který jasně připomíná právě roh. Navíc mění tvar podle směru vanoucího větru. Najdete tu lehátka a občerstvení. Milovníky stínu potěší blízký lesní porost.

 


Záliv Ramla, Gozo, Malta

Ostrov Gozo je perlou sám o sobě, aby té krásy nebylo málo, nabízí rovněž nevšední pláž s červeným pískem. Na

ostrov Gozo se dostanete příjemnou lodní plavbou z Malty. Vedle krásných pláží láká ostrov také milovníky antických památek.

 Další perly

Mezi další evropské pobřežní skvosty můžeme zařadit mnoho pláží. Doporučujeme zejména „karibské pláže" italského ostrova Sardinie nebo malý řecký ostrov Kefalónie.